Дітям - барвисте і цікаве літо!

Дітям - барвисте і цікаве літо!

Велика літня перерва у школярів – це період зміцнення  здоров’я , пізнання цікавого, нових знайомств та пригод; це пора морального загартування, духовного збагачення,  яскравих вражень, творчості, активного пізнання світу та себе в ньому.

Кожного літа педагогічний колектив Лохвицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 радо зустрічає у школі дзвінкоголосу дітвору, але не для навчання, а для відпочинку та оздоровлення.

У цьому році діти відпочивали  з 4.06 по 21.06 у двох дитячих закладах оздоровлення та відпочинку «Сонечко» та «Старт» (табір праці та відпочинку) та мовному загоні. За період роботи закладів оздоровлено 146 дітей (90 - у дитячому закладі «Сонечко» , 16 – у таборі праці та відпочинку «Старт» та 40 - у загоні з вивчення іноземних мов).

Різними формами оздоровлення було охоплено й дітей пільгових категорій : 1 дитину з обмеженими можливостями; 13-  із багатодітних сімей; 10 дітей матерів-одиначок; 2 дітей учасників АТО; 2  дітей-чорнобильців; 3 – напівсиріт ; 7 дітей із малозабезпечених сімей .

Організовуючи літнє оздоровлення,  педагогічний колектив спланував  виховну роботу так, щоб кожен знайшов собі справу до душі; відчув себе сильною, творчою особистістю; збагатився духовно і почував себе комфортно.

Для організації дозвілля у таборі «Сонечко» було залучено працівників центру дитячої та юнацької творчості, еколого-натуралістичного центру, Лохвицької районної бібліотеки ім.  Г.С.  Сковороди,  районного будинку культури.  Працівники вище названих закладів провели для дітей майстер-класи, музичні ігри, квести, показали цікаві вистави

Вражаючою і корисною була зустріч вихованців закладу із співробітниками патрульної поліції №1 Лохвицького ВП: начальником сектору реагування майором поліції  Кудерею В.Ю., та інспектором ювенальної превенції  старшим лейтенантом поліції Оробченком Є.В.  Представники поліції на машині із сучасним обладнанням завітали до нас у гості, провели бесіди із вихованцями та дозволили посидіти дітям у поліцейській машині, приміряти спорядження та екіпіровку сучасного поліцейського.

Діти з радістю щодня бігли до табору, де їх чекали цікаві ігри, конкурси, справи для душі, свята, вікторини. А їх було багато: це і день іменинника, день туризму, малі олімпійські ігри, МАЙДАНс, конкурс малюнків на асфальті  та інше .

Активний спосіб життя доповнювався збалансованим та  вітамінізованим харчуванням.

Дуже зворушливими було свято закриття  оздоровчої зміни, на якому діти з сумом прощалися із своїми друзями, вихователями, обслуговуючим персоналом, про що свідчили записи “Скриньки бажань”.

Вихованці дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Старт»  провели 14 днів із користю для школи та міста. Учні допомогли  у прополці пришкільних ділянок, квітників, привели до ладу комп’ютерний клас, кабінет трудового навчання, попрацювали на очищенні молодих насаджень Соснового парку. Завершили свій відпочинок старшокласники туристичним походом.

Всього на цьогорічне оздоровлення було використано  41440 грн.: із місцевого бюджету – 4480 грн., кошти профспілок – 3230 грн.,батьківська доплата – 33730 грн.

Ми щиро вдячні всім, хто долучився до змістовної організації оздоровлення наших дітей влітку 2018 року.

Розлучаючись зі своїми вихованцями, ми сподіваємося, що ця літня перерва принесе їм лише радість та задоволення.

Всією шкільною родиною ми зустрінемося у вересні 2018 року.

Хто не знає іноземної мови, той не знає своєї власної (Й. Гете)

Знання іноземних мов свідчить про всебічний розвиток особистості, розширює світогляд, дозволяє пізнати культуру та звичаї іншого народу. Вивчаючи іноземну мову, людина знайомиться з культурою країни, її літературою, історією, географією.

Саме тому  у Лохвицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2  в період з 04 по 21 червня було організовано роботу пришкільного мовного табору для учнів 5-их класів під керівництвом вчителів англійської (Потапенко Ю.О.) та німецької мов (Панченко Л.М., Бараннік Н.І.). Варто зазначити, що й учні 4-ого класу не залишались осторонь під час проведення днів англійської мови.

Разом зі своїми наставниками учні здійснили заочну подорож  Британією та Німеччиною, пройшли вулицями рідного міста, пригадавши його визначні пам’ятки, відвідали сосновий парк та парк відпочинку, розважаючись та мимоволі розширюючи свій кругозір з іноземної мови. Діти полинули в світ природи, збагативши власний словниковий запас.

Також було організовано День спорту, в ході якого вихованці могли проявити власну спритність під час ігор та кмітливість під час розв’язування ребусів з теми «Спорт».

Цікавими для дітей були  День кросвордів іноземною мовою, День створення власних проектів з обраних на власний розсуд тем (мій шлях до школи, канікули моєї мрії, тварини дикої природи, традиції харчування британців та українців).

В День кіно діти переглянули мультфільми та відеоролики, озвучені носіями мов.

Завдяки заходам, проведеним у мовному таборі, діти ще раз переконалися в тому, що навчатися можна цікаво, у грі, вивчений матеріал можна використати в життєвих ситуаціях під час подорожі, спілкування, навчання за кордоном.

Відомий німецький письменник Й.Гете писав: «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина».  Тож ми сподіваємось, що практичні заходи, організовані в ході роботи табору, мотивують наших учнів до вивчення іноземних мов.

Хочеться подякувати учням школи Онацькій О. та Портяній А. за  допомогу в пошуці пізнавального матеріалу з іноземних мов для зацікавленості до їх вивчення молодшими школярами.