Опис системи правовиховної роботи

Читати повністю Google Документ

ПЕРЕДМОВА

Становлення України як демократичної, правової держави, формування засад громадянського суспільства зумовлюють необхідність підвищення рівня правової культури населення.

Указом Президента України “Про національну програму правової освіти населення”  від 18.10.01 № 992 затверджена програма правової освіти населення, якою за принципом систематичності і безперервності передбачено поширення і одержання юридичних знань громадянами, у першу чергу – молоддю.

Правова освіта полягає у здійсненні комплексу заходів виховного, навчального та  інформаційного характеру, спрямованих на створення належних умов для набуття дітьми правових знань та навичок, необхідних для реалізації ними своїх прав і свобод, а також покладених на них обов’язків.

Правова освіти є складовою частиною системи освіти і має на меті формування високого рівня правової культури та правосвідомості особи, її ціннісних орієнтирів та активної позиції як  члена громадянського суспільства.

Обсяг і зміст обов’язкового курсу з правознавства для загальноосвітніх навчальних закладів визначається потребою суспільства у вихованні правосвідомого громадянина.

У нашій школі здійснюється різнопланова позакласна   робота з правового навчання і виховання, систематично проводяться семінари, лекції, конференції, “круглі столи”, брейн-ринги з правової тематики, до участі у яких залучаються, працівники правоохоронних органів, інші фахівці у галузі права.

Народна мудрість говорить: “Якщо твої плани розраховані на рік – сій жито, якщо на десятиріччя – сади дерева, якщо на віки – виховуй дітей”. Майбутнє нашої держави значною мірою залежить від виховання молоді, важливе значення у якому відводиться правовій освітньо-виховній діяльності. Питання про правову освіту школярів є особливо актуальним у зв’язку з  необхідністю виховання громадян як активних учасників формування правової держави та їх законослухняності; забезпечення кожного правовою інформацією щодо чинного законодавства і практики його застосування; профілактики правопорушень, що скоюються на ґрунті правового нігілізму та аморальності; формування правової культури європейського типу, яка дасть змогу громадянам інтегруватися у європейський і світовий правовий простір для реалізації своїх приватних і публічних інтересів.