Учнівське самоврядування

Найкраще свято

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 
Останнє оновлення: Понеділок, 08 лютого 2016, 05:50

Найкраще свято

(оповідання)

   Весна запалила сонце на світанку, річку розлила з берегів, одяглась у квітучу вишиванку й заспівала шелестом гаїв. Кує зозуля на старій груші, гудуть бджоли, надокучливі хрущі, а над молоденьким квітково-трав'яним килимом миготять різнобарвні метелики.

    Вдихаючи чисте весняне повітря, з гарним настроєм іду до школи. Я давно просила у мами, щоб вона купила мені джинсовий комбінезон. І ось нарешті, коли почалися знижки, мені його придбали. Відразу ж одягла, щоб вразити дівчат. Усю дорогу я милувалася своїм відображенням у вітринах і уявляла, як усі будуть мацати мою обновку і заздрісно зітхати…

   Ще здалеку побачила яскраву пляму. Це була Анька. На ній був зовсім новий яскраво-синій комбінезон, який я вчора бачила по телевізору. Не можу сказати, що ненавиджу Аньку, але те, що я не дуже її люблю чи то дуже її не люблю – це факт. Та і як може подобатись людина, яка справляє враження японського робота останнього покоління, ляльку Барбі без жодного мінуса? Це ж ненормально бути в усьому і завжди кращою, так просто не буває! Довгі ноги, гарна постава, красиве кучеряве волосся, великі голубі очі. Аня гарно навчається, і в неї море друзів. Усі в класі її просто обожнюють, але тільки не я! Дратувати – то вона мене завжди дратувала, але я мирилася з нею як з вічним злом. Більше того, вирівняла своє кучеряве волосся, і моя нова зачіска була неперевершеною.

    …  Коли я підійшла, дівчата швидко зміряли мене поглядом і, не затримуючись, стали вихваляти Аньку. Я залишилась поза увагою.  Так, я не можу собі дозволити купувати такі дорогі речі і «зависати» у салонах краси. І що? Це привід мене зневажати, і не помічати моєї присутності?

    Заходжу до класу, виймаю з сумки сценарій, який я цілу ніч складала, для  шкільного свята (воно ось-ось відбудеться). До мене підходить Славко:

   - О, а що це в тебе?

   - Сценарій для виступу нашого класу. Ми будемо найкращі!

   - Катю, та не заморочуйся ти, ми все одно всі йдемо до Ані на день народження…

   Я, не стримавшись, пішла до Лариси Василівни, нашого класного керівника, і сказала, що весь клас буде відсутнім на святі, бо йдуть до Аньки на день народження. Лариса Василівна зібрала всіх на виховну годину, розповідала про відповідальність, про обов’язки, шкільне життя й участь у ньому. Аня схилилась за партою, і я почула її схлипування. 

    Нарешті, хвилина довгоочікуваної перемоги! Аня заплакана і зовсім некрасива.

    - Чому ти плачеш? – запитала я

   -  Тепер ніхто не прийде на мій день народження, - крізь сльози відповіла Аня. Потім помовчала і додала: -  Якби ти знала, Катю, як я тобі заздрю!

   Я не очікувала такого і остовпіла:

   - Мені? Та чому ж тут заздрити?

   - Ти живеш собі як звичайна людина, а на мене  дивляться, як на красиву картинку. Усі чекають, що я буду найрозумнішою, найсильнішою, бездоганною. І мені доводиться цьому відповідати, а це так напружує. Півтори години кожного ранку витрачаю на зачіску і макіяж, не можу дозволити собі бути в поганому настрої, не вивчити домашнє завдання… А тепер ще й  день народження зіпсований, а я його так чекала.

   Я сиділа приголомшена словами Ані. І раптом від однієї думки в мене потемніло в  очах. Виявляється, це я їй весь час заздрила. Мені стало  по-справжньому недобре. Я завжди вважала, що заздрість – найжахливіше відчуття на світі…

   Я запропонувала Ані спільними зусиллями підготуватись до шкільного свята, а для себе вирішила:  щось вигадаю до дня народження. Аня, користуючись своїм авторитетом, швидко поділила клас на групи. Кожен отримав  завдання: одні малювали плакати, інші вивчали пісні, танці, підбирали костюми, учили сценарій, займались репетиціями. Усе відбувалось швидко, і ми встигли добре підготуватись. Тому на святі в п’яницю ми виступили неперевершено. А потім влаштували для Ані святкову дискотеку, вітали іменинницю. Вона всіх пригостила найсмачнішим тортом. Так гарно нам ще ніколи не було. То, може, через те, що всі разом?

 

Онацька Олена

 

Hosting Ukraine

  • 220x90 MONMS static

    wodenuk

    logopoippo2
  • pol yprav188x80 pedrpesacom banner dotsOsvitaUA logo
  • LogoTop.uk-UA
by joomlana.net