"Новий Iphone".

Рейтинг користувача:  / 2

Онацька Олена

Новий Iphone

Довгоочікувана субота. Батьки Богданчика зранку поїхали за місто, а хлопчик залишився з бабусею.

Як завжди, після сніданку вони пішли на прогулянку. Малеча метушилася в пісочниці, старші хлопці гралися м’ячем  або каталися на велосипеді, а дівчатка по черзі стрибали зі скакалкою. Богданчик бував скрізь. Непосида і «чомучка», він встигав і з дітьми гратися, і безліч питань задати. Раптом він побачив дівчинку, яка нерухомо сиділа в інвалідному візку і читала книжку.

  – Бабусю, а чому ця дівчинка уже доросла, а увесь час сидить  у колясці? –

 підбіг Богданчик із запитанням.

     – Не кричи так голосно, Богданчику, – зупинила його бабуся, – ця дівчинка не може ходити, у неї ніжки хворі. Ти краще підійди, запитай, як її звати.

Останнє оновлення: Четвер, 14 грудня 2017, 21:15
Детальніше...

«Батарейко, здавайся!»

Рейтинг користувача:  / 0

     Ми, учні Лохвицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2  започатковуємо еколого-соціальний проект «Батарейко, здавайся!».

   Проект «Батарейко, здавайся!» бере початок з нашої ініціативи зробити світ кращим місцем для життя. Обираючи еколого-соціальний проект, ми намагалися знайти сферу, доступ до якої мала б кожна людина. Екологія нашої планети виявилась саме тим, що ми шукали. Кожна людина в світі може зробити внесок в екологічний стан планети, і почати можна з найпростішої справи – утилізації батарейок. 

Останнє оновлення: Четвер, 14 грудня 2017, 12:48
Детальніше...

Святий Миколай. Українська легенда.

Рейтинг користувача:  / 1

То було дуже-дуже давно. Жив в однім краю, служив Господу Богу і людям єпископ Миколай. Усі знали, який він добрий та щедрий. Ще змалечку він ніколи не проходив повз людське горе. Був дуже тихим і незлостивим. Шанував своїх батьків. Молився, щоб у світі було більше справедливості, миру, добра й милосердя.

Останнє оновлення: Понеділок, 19 грудня 2016, 12:43
Детальніше...

У пошуках нового досвіду

Рейтинг користувача:  / 0

Сьогодні, 26 листопада  стартувала стратегічна сесія з розвитку культури та туризму Лохвиччини, в роботі якої взяли активну участь наші шкільні активісти. Творча студія "Кабінет інформатики-2016" в тісній співпраці з організаторами цього заходу В'ячеславом ЧемерисомЯніною Алєєвою та іншими небайдужими громадянами провели пряму трансляцію цього заходу.

 


 

Останнє оновлення: Субота, 26 листопада 2016, 21:35
Детальніше...

Етюд

Рейтинг користувача:  / 0

  Вечірня зіронька зійшла на небо. Діти лягли спати, а за кухонним столом продовжували розмову батьки.

   - Майже чверть зарплатні вираховують, - жалівся батько.

   - А чим же платити пенсії, допомоги? – намагалася заспокоїти себе і чоловіка мама Оля.

   - Чуєш, Тофіку, а чому не всі гроші отримує тато? – тихо запитала менша сестричка, схилившись зі свого ліжка.

   -  Я сам не все розумію, та все ж спробую пояснити, - відповів старший брат, - от уявляєш…

Останнє оновлення: Понеділок, 08 лютого 2016, 05:53
Детальніше...

Поетична збірка

Рейтинг користувача:  / 0

            Нам з тобою довга випала зима,

            І майбутнє знову покрива туман.

            Хоч уже й здолали не одну орду,

            Освятили шаблі у святім бою.

 

            Виглядає промінь ледве із-за хмар,

            Никнуть трави в полі від народних чвар.

            Все тривожать душі прадідів моїх

            Стяги малинові, складені до ніг.

 

Останнє оновлення: Понеділок, 08 лютого 2016, 05:52
Детальніше...

Найкраще свято

Рейтинг користувача:  / 0

Найкраще свято

(оповідання)

   Весна запалила сонце на світанку, річку розлила з берегів, одяглась у квітучу вишиванку й заспівала шелестом гаїв. Кує зозуля на старій груші, гудуть бджоли, надокучливі хрущі, а над молоденьким квітково-трав'яним килимом миготять різнобарвні метелики.

    Вдихаючи чисте весняне повітря, з гарним настроєм іду до школи. Я давно просила у мами, щоб вона купила мені джинсовий комбінезон. І ось нарешті, коли почалися знижки, мені його придбали. Відразу ж одягла, щоб вразити дівчат. Усю дорогу я милувалася своїм відображенням у вітринах і уявляла, як усі будуть мацати мою обновку і заздрісно зітхати…

Останнє оновлення: Понеділок, 08 лютого 2016, 05:50
Детальніше...

...Війна увірвалася в наше життя

Рейтинг користувача:  / 0

     ...Війна увірвалася в наше життя

     Ту стареньку бабусю я побачила в осінньому парку. Вона сиділа згорбившись, але обличчя її було на диво чисте й усміхнене. Я чекала на друзів, проте не стрималась і підійшла до неї. Важко згадати, як зав’язалася наша розмова, та її розповідь про власне життя я пам’ятаю. І слухала ше життя раптово. Я тоді ще була маленькою й не усвідомлювала всього. Спогади ніби покриті туманом. Відразу й не згадаєш. Адже в повсякденному житті про ті страшні часи намагаєшся не думати. Але цей випадок я запам’ятала на все життя. Тоді в селі почали говорити, що поряд з лісом розбився літак. Усі виходили на вулицю і тихо перемовлялися. А старенький дідусь, почувши новину, пішов до місця трагедії. Односельці його відмовляли, адже там могли з’явитися німці, та старенький не слухав. Через деякий час дідусь повернувся. Усі притихли. Він ніс тіло пілота до себе додому. Потім спалив усі документи воїна. А самого льотчика поховав у садку. Тим часом до села увірвалися фашисти. Вони допитувалися, де пілот, чи живий. Але ніхто не зізнавався. Усі розуміли, що якби вороги отримали тіло, то просто познущалися б з нього...

Останнє оновлення: Понеділок, 08 лютого 2016, 05:48
Детальніше...

Можливо, тому, що уже шістнадцять...

Рейтинг користувача:  / 0

Можливо, тому, що уже шістнадцять...

( етюд)

 

      У ці осінні дні вся природа, замріяна, здається насолоджується сонячними променями, що стають дедалі холоднішими. Мріють над ставком довгокосі верби, вдивляючись у срібло легких хвиль, то в жовту каламуть води. Понад ставком в’ється стежка, яка багато разів, не зрозуміло чому, приводила мене саме сюди. Вона, мов змійка, звивається поміж травами: то сховається, то вигляне своєю блискучою спиною... Стежка біжить поперед мене до берега. Старезний пень дерева по-старечому люб’язно посміхається, запрошуючи спочити. Я вмощуюся зручніше і починаю розмовляти. Говорю подумки з вербами, що обступили ставок, з кущами лози, що вгніздились біля самої води. Аж ось посланець літа – метелик. Несе на своїх крильцях-пелюсточках завмерлі кадри сонячного літа.

Останнє оновлення: Понеділок, 08 лютого 2016, 05:47
Детальніше...

Шабля

Рейтинг користувача:  / 0

 

Шабля

(оповідання)

           Сьогодні Денис, Юрко та Сашко вирішили  знайти  справжню козацьку шаблю, що, за словами жителів села,  до цього часу висить у покинутій хатині серед лісу. Хлопці боялися, що дадуть батьки їм березової каші. Але осоромитись перед Сашком, гостем з міста, не хотіли. Вирушили.

         Відразу за селом стежка була широкою, а далі вужчала, аж поки зовсім не загубилася у духмяних некошених травах. Ліс зустрів хлопців насторожено. Вітер стогнав у верховітті. Усе частіше зустрічалося зламане гілля, поодинокі сухі дерева, схожі на монстрів. І ось з глибини визирнула пустими очима-вікнами стара, вросла в землю хатина. Колишній тин переплівся з густим пагінням бузини. Лише там, де колись була хвіртка, хлопці побачили витоптану стежку. Старі ржаві петлі ніби стогнали чи то від болю, чи то від протягу. На даху, порослому бур’янами, сидів ворон.

Останнє оновлення: Понеділок, 08 лютого 2016, 05:45
Детальніше...

Герої..., нехай навіть забуті

Рейтинг користувача:  / 0

Герої..., нехай навіть забуті

(образок)

         Бездонні і такі сумні  - перше, що спало на думку, коли побачила бабусині очі. Старенька захоплено дивилась святкування Дня Перемоги в Росії, раділа і плакала , згадувала страшний 41-й. Я випадково перемкнула канал. Там Хрещатик. Нещасні старенькі уже з ненадто гордими обличчями крокують вулицями. Медалі на грудях гойдаються непідйомним тягарем. Потім біля Вітчизни-матері шикуються в черзі, щоб отримати тарілку польової каші та огірок. Так вітають ветеранів Великої Вітчизняної у нас, в Україні. Бабуся не мовила ані слова. Просто дивилася. Збентежена і налякана.

Останнє оновлення: Понеділок, 08 лютого 2016, 05:42
Детальніше...

Назви вулиць міста Лохвиці. Минуле і сучасне

Рейтинг користувача:  / 0

Назви вулиць міста Лохвиці. Минуле і сучасне.

 

            gerb1В епоху переосмислення всіх цінностей, повернення містам і вулицям старих історичних назв. Нашу пошукову групу зацікавило питання, які раніше мали назви вулиці нашого міста. І ми поставили собі за мету  детально дослідити чи змінювалися ці назви чи ні, а якщо так то під впливом яких факторів, подій чи особистостей. Щоб згадати і потім не забувати, бо все це часточка нашого минулого,  нашої історії.  І ось про що нам вдалося довідатись.

            Виникнувши в мальовничому краї, де річка Сула з притоками несе свої води в Дніпро-Славуту, як городище-укріплення, наша Лохвиця забудовувалася в основному безладно, хоча головна вулиця все ж існувала і тоді. Нами було встановлено, що на карті другої половини ХІХ століття, центр міста, а вірніше центр теперішнього міста, а тоді це було саме місто, має чіткий план: вулиці рівні, паралельні одна одній.

Останнє оновлення: Четвер, 26 березня 2015, 16:37
Детальніше...

Історія нашого міста

Рейтинг користувача:  / 0

На уроках історії, вивчаючи історію рідного міста Лохвиці, ми довідалися про те, що існує багато легенд і переказів щодо утворення та його назви; насолоджувалися розповідями  про козацьку минувшину Лохвиці, про органи самоврядування у місті; про походження назв вулиць та кутків сучасного міста.

Нашу пошукову групу зацікавили ці питання і ми вирішили детально дослідити їх.

З чого починати? Таке питання постало перед нами. Ми розробили проект діяльності, основною метою якого було детальне і глибоке дослідження історії нашого міста.

Велику допомогу під час розв’язання даної проблеми нам надали експозиції Лохвицького краєзнавчого музею ім. Г.С.Сковороди, зустрічі із старожилами міста.

Останнє оновлення: Четвер, 26 березня 2015, 15:15
Детальніше...

Hosting Ukraine

  • 220x90 MONMS static

    wodenuk

    logopoippo2
  • pol yprav188x80 pedrpesacom banner dotsOsvitaUA logo
  • LogoTop.uk-UA
by joomlana.net