Що таке проба Манту

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 
Останнє оновлення: П'ятниця, 13 жовтня 2017, 07:07

Проба Манту — туберкулінова проба, за допомогою якої досліджується реакція організму на підшкірне введення антигену збудника туберкульозу. Вперше дану пробу провів французький лікар Манту, на честь якого і була названа дана діагностична процедура.

Відзначимо, що проба Манту не є щепленням, це лише діагностичний метод, що дозволяє запідозрити наявність туберкульозної палички в організмі людини.

Коли і як роблять пробу Манту

Пробу Манту роблять починаючи з однорічного віку дитини. Таку процедуру слід проводити один раз на рік, незалежно від результатів попередніх проб. Для цього використовується туберкулін - білковий екстракт, який отримують з культури туберкульозних паличок. Він специфічно діє на заражений організм, і це допомагає виявити хворих.

 Антиген збудника туберкульозу вводиться підшкірно в руку, між внутрішньою частиною ліктя і зап’ястям. По закінченню 72 годин після проведення проби необхідно прийти до лікаря для оцінки реакції.

Реакцію проби Манту оцінюють залежно від діаметра папули, що утворилася на місці введення антигену. Залежно від розмірів папули результати можуть бути:

позитивними (збільшення реакції Манту);

негативними;

сумнівними;

хибнопозитивними.

Результати реакції Манту у дітей

Нормальна реакція

Якщо через 3 доби після проби у дитини не виникає почервоніння, а ущільнення не перевищує 1 мм, то це негативна реакція, яка вказує на те, що у дитини все в порядку.

Висновок про нормальну реакцію Манту робиться виходячи з динаміки процесу. З кожним роком розмір ущільнення повинен зменшуватися, і до семирічного віку папула повинна бути майже непомітною.

 

Сумнівний результат

Якщо ущільнення при реакції Манту не перевищує 4 мм, а в місці ін’єкції утворилося почервоніння, то такий результат прийнято вважати сумнівним.

Позитивна реакція

При розмірі папули більше 5 мм говорять про позитивну реакцію Манту. Іноді позитивна реакція буває гіперергічною — наявність ущільнення розміром понад 17 міліметрів. Крім того, на місці ін’єкції можуть утворитися гнійники і виразки. Така реакція може вказувати на місцеве бактеріальне зараження або на можливе зараження туберкульозом.

Після проведення проби Манту місце ін’єкції не можна мочити і дратувати. В іншому випадку можливий розвиток хибнопозитивної реакції. Заклеювання пластиром також нерідко призводить до появи хибнопозитивних результатів.

Hosting Ukraine

  • 220x90 MONMS static

    wodenuk

    logopoippo2
  • pol yprav188x80 pedrpesacom banner dotsOsvitaUA logo
  • LogoTop.uk-UA
by joomlana.net