Здорове харчування школяра. Пам'ятка для батьків: в яких продуктах «живуть» вітаміни .

Рейтинг користувача:  / 0

Пам'ятка для батьків: в яких продуктах «живуть» вітаміни .

Вітамін А — забезпечує нормальний стан слизових оболонок і шкіри, покращує опірність організму, відповідає за нормальний стан зору. Вітамін А міститься в рибі і морепродуктах, печінці, абрикосах, моркви.

Вітамін В1 — покращує травлення, зміцнює нервову систему і пам’ять. Цей вітамін знаходиться в овочах, рисі, м’ясі птиці.

Вітамін В2 — зміцнює нігті і волосся і позитивно впливає на стан нервів. Вітамін В2 міститься в яйцях, молоці, капусті брокколі.

Вітамін В6 — відповідає за нормальну роботу печінки, покращує кровотворення, благотворно впливає на функції нервової системи. Цей вітамін міститься в яєчному жовтку, пивних дріжджах, бобових і в цілісному зерні.

Вітамін В12 — стимулює ріст, сприяє кровотворенню, покращує стан центральної та периферійної нервової системи. Міститься в м’ясі, сирі, морепродуктах.

 Вітамін РР — регулює рівень холестерину і покращує кровообіг. Вітамін РР міститься в рибі, м’ясі, горіхах, овочах, у хлібі грубого помелу.

Пантотенова кислота — благотворно впливає на функції нервової системи і рухову функцію кишечника. Міститься в яєчному жовтку, м’ясі, квасолі, кольоровій капусті.

Фолієва кислота — необхідна для росту і нормального кровотворення. Це «зелений» вітамін, фолієвої кислоти багато в шпинаті, зеленому горошку, савойської капусти і т.д.

Біотин — відповідає за стан шкіри, нігтів і волосся, регулює рівень цукру в крові. Біотин міститься в яєчному жовтку, буром рисі, соєвих бобах, помідорах.

Вітамін С — корисний для імунної системи, сполучної тканини і кісток, прискорює загоєння ран. Вітаміну С багато в шипшині, обліписі, солодкому перці, чорній смородині, лимоні.

Вітамін D — зміцнює зуби і кістки. Вітамін D знаходиться в печінці, ікрі, яйцях, молоці.

 Вітамін Е — бореться з руйнівною дією вільних радикалів, впливає на функції ендокринних і статевих залоз, сповільнює старіння. Міститься в горіхах і рослинних маслах.

Останнє оновлення: Понеділок, 16 лютого 2015, 10:15
Детальніше...

Здорове харчування школяра

Рейтинг користувача:  / 0

Шкільний вік — це час, коли організм дітей інтенсивно росте і розвивається, як у фізичному, так і розумовому аспекті. У школі у багато разів зростають навантаження на нервову систему дитини, адже саме тут він навчається правилам дорослого життя і самостійності. Враховуючи темпи росту організму дитини і зростаючі на нього навантаження в школі, дуже важливо правильно організувати харчування школяра і бути завжди в курсі того, наскільки збалансовано його денний раціон.

Останнє оновлення: Понеділок, 16 лютого 2015, 08:01
Детальніше...
  • 220x90 MONMS static

    wodenuk

    logopoippo2
  • pol yprav188x80 pedrpesacom banner dotsOsvitaUA logo
  • LogoTop.uk-UA
by joomlana.net