Обережно - грип!

Рейтинг користувача:  / 0

З початком осені українці все частіше хворіють на грип та ГРВІ.

Ще сто - двісті років тому за часів епідемії грипу повмирало багато людей через відсутність ліків. Зараз ліки існують, але недбале ставлення до лікування теж може привести до летального результату. Зазвичай грип приходить в Україну під час настання холодів і снігу. Ця зима - не виняток. Щоб грип не застав зненацька, необхідно знати симптоми і лікування грипу. Своєчасна і правильно підібрана терапія допоможе вилікувати хворобу і уникнути загострень.

Останнє оновлення: Середа, 19 вересня 2018, 09:22
Детальніше...

Обережно - кір!

Рейтинг користувача:  / 0

Кір є вкрай заразною важкою хворобою вірусного походження.

Кір залишається однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку в усьому світі, навіть незважаючи на наявність безпечної та ефективної вакцини.

Збудником кору є вірус із сімейства параміксовірусів. Вірус кору зазвичай розвивається в клітинах, розташованих в задній стінці глотки і в легенях.

Останнє оновлення: П'ятниця, 19 січня 2018, 12:46
Детальніше...

Що таке проба Манту

Рейтинг користувача:  / 0

Проба Манту — туберкулінова проба, за допомогою якої досліджується реакція організму на підшкірне введення антигену збудника туберкульозу. Вперше дану пробу провів французький лікар Манту, на честь якого і була названа дана діагностична процедура.

Відзначимо, що проба Манту не є щепленням, це лише діагностичний метод, що дозволяє запідозрити наявність туберкульозної палички в організмі людини.

Коли і як роблять пробу Манту

Пробу Манту роблять починаючи з однорічного віку дитини. Таку процедуру слід проводити один раз на рік, незалежно від результатів попередніх проб. Для цього використовується туберкулін - білковий екстракт, який отримують з культури туберкульозних паличок. Він специфічно діє на заражений організм, і це допомагає виявити хворих.

 Антиген збудника туберкульозу вводиться підшкірно в руку, між внутрішньою частиною ліктя і зап’ястям. По закінченню 72 годин після проведення проби необхідно прийти до лікаря для оцінки реакції.

Останнє оновлення: П'ятниця, 13 жовтня 2017, 07:07
Детальніше...

Здолаємо туберкульоз разом.

Рейтинг користувача:  / 0

Туберкульоз у дітей – протікає як складне інфекційне захворювання, викликане потраплянням в організм дитини збудника — Mycobacterium tuberculosis. Ця бактерія має і ще одну назву — паличка Коха. Саме Роберт Кох у 1882 році відкрив небезпечну бактерію і довів, що захворювання на туберкульоз має інфекційний характер.

Це захворювання у дітей протікає трохи інакше, ніж у дорослих. Це пов’язано з недосконалою імунною системою дитини, яка ще не може повною мірою протистояти бактеріям. Саме тому даний недуга, особливо у малюків до 2-х років, протікає дуже важко і викликає різні ускладнення.

 

Причини розвитку туберкульозу у дитини

Заражаються паличкою Коха практично всі діти, але в більшості випадків бактерії малоактивні і імунітет справляється з ними.

На думку лікарів, це навіть корисно для активного розвитку імунітету дитини. Але при певних обставинах, таких як погане харчування, перевтома, нестача вітамінів або погіршення умов проживання, збудники туберкульозу можуть стрімко розвиватися і викликати захворювання.


Шляхи потрапляння бактерій, що викликають туберкульоз, в організм людини.

Останнє оновлення: П'ятниця, 13 жовтня 2017, 07:03
Детальніше...

Здорове харчування школяра. Пам'ятка для батьків: в яких продуктах «живуть» вітаміни .

Рейтинг користувача:  / 0

Пам'ятка для батьків: в яких продуктах «живуть» вітаміни .

Вітамін А — забезпечує нормальний стан слизових оболонок і шкіри, покращує опірність організму, відповідає за нормальний стан зору. Вітамін А міститься в рибі і морепродуктах, печінці, абрикосах, моркви.

Вітамін В1 — покращує травлення, зміцнює нервову систему і пам’ять. Цей вітамін знаходиться в овочах, рисі, м’ясі птиці.

Вітамін В2 — зміцнює нігті і волосся і позитивно впливає на стан нервів. Вітамін В2 міститься в яйцях, молоці, капусті брокколі.

Вітамін В6 — відповідає за нормальну роботу печінки, покращує кровотворення, благотворно впливає на функції нервової системи. Цей вітамін міститься в яєчному жовтку, пивних дріжджах, бобових і в цілісному зерні.

Вітамін В12 — стимулює ріст, сприяє кровотворенню, покращує стан центральної та периферійної нервової системи. Міститься в м’ясі, сирі, морепродуктах.

 Вітамін РР — регулює рівень холестерину і покращує кровообіг. Вітамін РР міститься в рибі, м’ясі, горіхах, овочах, у хлібі грубого помелу.

Пантотенова кислота — благотворно впливає на функції нервової системи і рухову функцію кишечника. Міститься в яєчному жовтку, м’ясі, квасолі, кольоровій капусті.

Фолієва кислота — необхідна для росту і нормального кровотворення. Це «зелений» вітамін, фолієвої кислоти багато в шпинаті, зеленому горошку, савойської капусти і т.д.

Біотин — відповідає за стан шкіри, нігтів і волосся, регулює рівень цукру в крові. Біотин міститься в яєчному жовтку, буром рисі, соєвих бобах, помідорах.

Вітамін С — корисний для імунної системи, сполучної тканини і кісток, прискорює загоєння ран. Вітаміну С багато в шипшині, обліписі, солодкому перці, чорній смородині, лимоні.

Вітамін D — зміцнює зуби і кістки. Вітамін D знаходиться в печінці, ікрі, яйцях, молоці.

 Вітамін Е — бореться з руйнівною дією вільних радикалів, впливає на функції ендокринних і статевих залоз, сповільнює старіння. Міститься в горіхах і рослинних маслах.

Останнє оновлення: Понеділок, 16 лютого 2015, 10:15
Детальніше...

Здорове харчування школяра

Рейтинг користувача:  / 0

Шкільний вік — це час, коли організм дітей інтенсивно росте і розвивається, як у фізичному, так і розумовому аспекті. У школі у багато разів зростають навантаження на нервову систему дитини, адже саме тут він навчається правилам дорослого життя і самостійності. Враховуючи темпи росту організму дитини і зростаючі на нього навантаження в школі, дуже важливо правильно організувати харчування школяра і бути завжди в курсі того, наскільки збалансовано його денний раціон.

Останнє оновлення: Понеділок, 16 лютого 2015, 08:01
Детальніше...

Hosting Ukraine

  • 220x90 MONMS static

    wodenuk

    logopoippo2
  • pol yprav188x80 pedrpesacom banner dotsOsvitaUA logo
  • LogoTop.uk-UA
by joomlana.net