«Найкращий читач -2019»

Рейтинг користувача:  / 0

17 квітня відбувся  районний етап конкурсу «Найкращий читач -2019», який проходив  у рамках Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія».

У приміщенні Лохвицької районної бібліотеки імені Г.С. Сковороди  змагалися  найактивніші і найзавзятіші читачі - учні 6-7 класів.

Для участі в районному етапі конкурсу потрібно було представити Читацький щоденник із записами про книги, які не входять до шкільної програми, з української чи зарубіжної літератури;  під час змагання цікаво розповісти про улюблену книгу.

Харченко Таміла ( 6-Б клас) і Крук  Яна ( 7 клас), учениці нашої школи,  відмінно справилися з цими та іншими завданнями  і стали переможцями кожна у своїй віковій групі, отримавши Дипломи та цінні подарунки.

 

Вітаємо дівчат та їх керівника Цюцюру Валентину Михайлівну  із перемогою.  Так тримати!

Останнє оновлення: Понеділок, 22 квітня 2019, 09:58

Книжкове королівство

Рейтинг користувача:  / 0

img 20181218 133134Взимку є чимало свят, на які чекають і дорослі, і діти. І цей святковий час починається з найочікуванішого грудневого дня – Дня Святого Миколая, коли діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, одержують солодощі та замовляють подарунки під ялинку.

В переддень Святого Миколая казково прибрана зала нашої школи наповнилася веселим гомоном дітлахів. Це своїх друзів на свято

Миколая   запросили учні 4-Б класу разом з класним керівником Пигар Мариною Юріївною. Дійство розпочалося з урочистого виходу до глядачів ведучих (Овсяник Владислав і Поварова Дарина). Вони повідомили, що 4-Б клас вирішив дізнатися як готуються до свята в різних куточках нашої країни.

Останнє оновлення: Четвер, 27 грудня 2018, 06:59
Детальніше...

Бібліотека «приходить» до тебе

Рейтинг користувача:  / 0

img 0006Чи потрібно у нашому ХХІ столітті переконувати когось в користі читання? Мабуть так. У сучасному світі високих технологій і комп’ютеризації все менше уваги люди приділяють книгам. Це стосується і дорослих, і дітей. А жаль. Адже книга – це не тільки джерело інформації. Ми уявити собі не можемо скільки користі для здоров’я приносить занурення у світ букв і речень. Існує навіть таке поняття, як бібліотерапія.

Щоб сформувати у дітей потребу у систематичному читанні, в шкільній бібліотеці використовуються найрізноманітніші форми роботи. Як давно відомі: книжкові виставки і тематичні полички, літературні вітальні і презентації нових книг, казкові ігри і вікторини, так і нові: буккросинг, сторітайм.

В формуванні щоденної потреби дитини в читанні книги важлива співпраця батьків – вчителя – бібліотекаря. В сучасну українську літературу увійшло нове покоління письменників, які пишуть про дітей і для дітей. Є багато гідних перекладів творів зарубіжної літератури.

Останнє оновлення: Четвер, 27 грудня 2018, 06:59
Детальніше...

Cемінар шкільних бібліотекарів

Рейтинг користувача:  / 0

1 листопада 2018 року на базі Лохвицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 відбувся семінар шкільних бібліотекарів Лохвицького району та Лохвицької ОТГ на тему «Впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи шкільної бібліотеки».

Останнє оновлення: Понеділок, 05 листопада 2018, 07:47
Детальніше...

Цікаві факти про книги

Рейтинг користувача:  / 0

Цікаві факти про книги

 

      Станом на 2002 р. найменшою у світі вважалася книга "Хамелеон"   А. П. Чехова розміром 0,9 х 0,9 мм. Вона містить 30 сторінок по 11 рядків тексту на кожній, 3 кольорові ілюстрації. Книга була видрукувана і переплетена у 1996 р. у м. Києві.
  Пізніше, завдяки бурхливому розвитку нанотехнологій, вчені-фізики з Канади створили книжку розміром 0,07 х 0,1 мм. Називається вона – "Teeny Ted from Turnip Town". Книга складається з 30 керамічних мікротабличок, що використовуються замість паперу.  Щоб прочитати її, потрібен електронний мікроскоп, здатний збільшувати у 8000 разів.

Раніше найбільшою книгою у світі вважалася "Суперкнига", розміри якої становили 2,74 х 3,07 метра. Вага цієї книги – 252,6 кг і налічуває вона 300 сторінок. "Суперкнига" була видана в Денвері (штат Колорадо, США) у 1976 р. Проте в 2004 р. в Росії видали книгу під назвою "Найбільша в світі книга для малят". І хоча в ній всього 4 сторінки і 12 віршів для дітей, ця книга має воістину значні розміри. Висота книги становить 6 метрів, ширина – 3 метри, а вага цієї книги-гіганта – 492 кг.

Останнє оновлення: Четвер, 19 жовтня 2017, 10:23
Детальніше...

Як виховати у дитини інтерес до читання?

Рейтинг користувача:  / 0

Як виховати у дитини інтерес до читання?

Памятка для батьків

 • Частіше читайте вголос своїй дитині, якщо вона ще не вміє читати. Виховуйте дітей через казку. Пам'ятайте, що привчаючи дитину згадувати казку, звертаючи її увагу на з'ясування причин і наслідків хороших і поганих вчинків, ви навчите її відрізняти добро від зла, покажете всю силу добра і його творчу природу.
 • Розмовляйте з дитиною про прочитане. Цікавтесь її роздумами про книгу.
 • Пофантазуйте разом із нею.
 • Грайте з дитиною у персонажі улюблених книг. Адже саме у грі прищеплюється дітям любов до мистецтва літератури, музики, природи, самої людини в усіх проявах її душі.
 • Обладнайте для вашої дитини книжкову поличку. Нехай там будуть книги різних напрямків. Вона сама визначить, що для неї цікаво.
 • Ніколи не примушуйте дитину читати, якщо вона не хоче цього робити. Такими діями ви можете відвернути дитину від читання. Пам'ятайте, тільки терпінням і любов'ю можна досягти більшого, ніж силою.
 • Частіше розповідайте дитині про книгу, яку прочитали самі так, щоб вона зацікавилася нею, щоб у дитини з'явилося бажання самій прочитати цю книгу.
  Останнє оновлення: Четвер, 19 жовтня 2017, 07:14
  Детальніше...

  "Найкращий читач"

  Рейтинг користувача:  / 0

  image3

   

  img 3778Вітаємо Гаврилка Максима (6-а клас) та Гресь Єлизавету (7 клас) -  переможців ІІ (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Найкращий читач України -2017".

  Останнє оновлення: Вівторок, 11 квітня 2017, 12:30

  Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів

  Рейтинг користувача:  / 0

    

  У період з 1 по 31 жовтня 2016 року був проведений ІІІ Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».

  Цьогорічний Всеукраїнський місячник мав сприяти зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, залученню нових користувачів до бібліотек, застосуванню сучасних підходів з прищеплення навичок читання, обміну досвідом між бібліотекарями щодо його популяризації. 

  Останнє оновлення: Вівторок, 01 листопада 2016, 11:47
  Детальніше...

  Найкращий читач України 2015

  Рейтинг користувача:  / 0

  P101712115 березня 2015 року в Лохвицькій районній бібліотеці для дітей відбувся ІІ (районний) етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України  2015». На конкурс надійшло 10 заявок – анкети від учнів 6 і 7 класів. За умовами конкурсу, усі учасники повинні були розповісти улюблений уривок із твору, гумореску або вірш, дати відповідь на два запитання літературного конкурсу, скласти незакінчені прислів’я, відгадати автора і назву твору із запропонованого уривка із книги та переглянутого відеоролика.

  Учасники конкурсу продемонстрували ґрунтовні знання з літератури.

  А переможцями, як і в будь-якому конкурсі, стали найкращі читачі: Козаченко Сніжана – учениця 6 класу Лохвицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 та Табаченко Діана – учениця 7 класу Токарівської ЗОШ.

  Останнє оновлення: Вівторок, 04 серпня 2015, 07:14
  Детальніше...

  Цікаві факти про Карпати

  Рейтинг користувача:  / 0

  За матеріалами сайту "Світ цікавих фактів"

  1. Найвище розташований населений пункт - село Випчина Чернівецької області розташований на висоті 1100 м над р.м.

  Останнє оновлення: Понеділок, 16 лютого 2015, 10:40
  Детальніше...

  Візитка бібліотекаря

  Рейтинг користувача:  / 0

  p1016321

   

  Бібліотекар – Москаленко Олена Олександрівна
  Освіта: ПНПУ імені В. Г. Короленка
  Стаж роботи: 2 роки.
  Творче кредо: «Життя нічого не дає без праці».

                                                                          Горацій

   

   

  Останнє оновлення: Понеділок, 16 лютого 2015, 10:46
  Детальніше...

  Пам'ятка читачу

  Рейтинг користувача:  / 0

  Правила користування бібліотекою


  (відповідно до Типових правил користування бібліотеками в Україні )

   

     1. Користувачі бібліотеки мають право:
       1.1. безоплатно отримувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;
       безоплатно отримувати в тимчасове користування документи із фондів бібліотеки;
       одержувати інформацію з інших бібліотек, користуючись каналами зв'язку;
       1.2. Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів терміном до 30 днів.
       Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою може бути зменшено до 15 днів.

  Останнє оновлення: Понеділок, 16 лютого 2015, 10:45
  Детальніше...

  Життя шкільної бібліотеки

  Рейтинг користувача:  / 0

   

  Бібліотека проводить вікторини, літературні ігри, бібліотечні уроки та багато інших цікавих заходів для учнів школи.

  Районний конкурс "Найкращий читач 2014 року"

  p1016262

  Останнє оновлення: Понеділок, 16 лютого 2015, 10:45
  Детальніше...

Hosting Ukraine

 • 220x90 MONMS static

  wodenuk

  logopoippo2
 • pol yprav188x80 pedrpesacom banner dotsOsvitaUA logo
 • LogoTop.uk-UA
by joomlana.net