Культура поведінки в громадських місцях

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 
Останнє оновлення: Середа, 30 листопада -0001, 00:00

Культура поведінки в громадських місцях

rigth cultТут ми розповімо вам про те, як слід поводитися біля дверей практично будь-якого закладу. Відповідно до етикету, не слід довго вмовляти один одного пройти першим. Якщо вас пропускають – проходите. Якщо перед дверима зустрічаються двоє ровесників або людей, приблизно, однакового віку, першим пройти повинен той, хто знаходиться ближче всього до дверей. А так: чоловік повинен пропустити вперед себе даму, молодший – старшого, а підлеглий поступитися дорогою начальнику. Дуже часто бачимо, в якому скрутному становищі знаходяться люди, коли потрібно пройти в двостулкову двері, до того ж балансуючу. Перш за все, проходити потрібно з правого боку.

Якщо ви йдете з дамою, то жінка повинна підійти до дверей і потягнути її на себе, а чоловік потім повинен перехопити і притримувати двері, очікуючи, поки жінка пройде. Якщо двері відкриваються всередину, то першим заходить чоловік і також притримує двері, щоб дама могла безперешкодно увійти до приміщення. Якщо ви водите по будинку або по офісу даму або високопоставленого гостя, потрібно, забігаючи вперед, відкривати всі двері, що зустрічаються їй чи йому на шляху. Крім того, якщо господар будинку – чоловік, він повинен пропускати гостя вперед, а ось жінка повинна входити в приміщення першої – і тільки за нею гості. Однак якщо гість не знає дороги або в кімнаті темно, господар-чоловік повинен завжди входити в приміщення першим, навіть якщо у нього в гостях жінка.

Як поводитися в магазині

Продовжуючи «дверну» тему, відзначимо, що, перш за все, потрібно пропустити людей, що виходять з магазину. Це стосується не тільки магазину, але й будь-якого громадського закладу і диктується простими логічними міркуваннями. Якщо не пропускати виходять, всередині закладу може утворитися людське стовпотворіння, тому візьміть за правило завжди пропускати виходять з магазину, клубу, кафе або будь-якого іншого закладу.

Тепер про інших нормах етикету в магазині. У великі універмаги чи інші великі магазини, можна заходити в повній верхньому одязі, тобто, не скидаючи шапки. Що ж стосується магазинів з індивідуальним обслуговуванням, етикет наказує не тільки знімати головний убір, але і привітатися зі співробітником, який буде вас обслуговувати.
При виборі товару, не забувайте про інших покупцях і не будьте надмірно прискіпливі, щоб не втомити продавця.

Етикет не рекомендує вибирати товар, чіпляючись до різних дрібниць, якщо тільки немає можливості підійти від прилавка, щоб детально розглянути ту чи іншу річ. Також гроші бажано готувати заздалегідь, а решту прискіпливо перераховувати все ж таки «відходячи від каси». А зараз давайте розглянемо інші правила поведінки в громадських місцях. Мова в нас піде про сходи, ескалатори і ліфти.

Як поводитися на сходах

Перш за все, скажемо, що всупереч старим традиціям, чоловік повинен підніматися по сходах першим тільки в тому випадку, якщо сходи темні або занадто круті, щоб, у разі чого, подати руку дамі. В інших випадках, по сходах першою повинна підніматися жінка. А от спускатися повинен першим чоловік. На вузьких сходах потрібно пропустити людину, що йде вам назустріч, ставши до неї боком. Якщо, таким чином, пропускають вас, потрібно подякувати. Якщо ж на сходах зустрічаються чоловік і жінка, то жінка повинна йти по тій стороні сходів, де є поручні. При цьому неважливо,це права чи ліва сторона.

Поведінка в громадських місцях дітей

Будь-якому батькові слід пам’ятати, що пройого дитину судять, в першу чергу, не за неї, а про нього самого. Саме тому потрібно привчати своїх дітей не шуміти, не кричати і не влаштовувати скандалів в громадських місцях, а всі проблеми вирішувати вдома. Також поганим тоном вважається публічно карати дітей – лаяти їх, бити і т.д. Всі бесіди та інші виховні заходи слід відкласти до приходу додому.

Якщо дитина чимось незадоволена, то потрібно її привчати висловлювати своє невдоволення в якійсь іншій формі, а не за допомогою тупання ногами чи криків. Як бачимо, норми поведінки в громадських місцях з дитиною не вимагають від батьків чогось особливого.

Hosting Ukraine

  • 220x90 MONMS static

    wodenuk

    logopoippo2
  • pol yprav188x80 pedrpesacom banner dotsOsvitaUA logo
  • LogoTop.uk-UA
by joomlana.net