Рекомендації батькам

Рейтинг користувача:  / 1

Практичні  рекомендації батькам  із виховання дітей

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ  В  ОХОРОНІ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ

Уважно подивіться на свою квартиру, двір, у якому грають діти, з точки зору безпеки для їхнього життя та здоров'я.

Визначте з дитиною місце та види ігор у дворі. Не дозволяйте дітям розпалювати у дворах багаття, користуватись піротехникою. Поясніть, що може призвести до травми.

Не дозволяйте дітям гратися з бродячими кішками та собаками. Тварини можуть бути хворими, це призведе до серйозних захворювань.

Навчіть дитину, як треба поводитися зі сторонніми людьми. Поясніть, що їй не можна брати солодощі, подарунки, заходити в чужі квартири, підвали, когось кликати.

Звертайте увагу на друзів своєї дитини, але сильно не опікуйте її. Дайте відчути дитині, що вона - особистість, у неї є право на своє «Я».

Ставтесь до дитини з довірою, будьте щирі з нею, і ви будете знати про все, що з нею відбувається.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ПРО ТЕ, ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД ПРАВОПОРУШЕНЬ

Дитина має право бути самою собою. Не порівнюйте її з іншими.

Дитина має право зробити свій вибір. Не командуйте нею, не принижуйте.

Дитина має право на помилку. Вона справиться з труднощами, якщо ви допоможете їй. Не загрожуйте й не залякуйте її.

Дитина має право бути потрібною. Не обвинувачуйте її в тому, що в дорослих багато проблем.

Дитина має право бути доброю. Не критикуйте дитину. Допомагайте дитині думати про себе добре.

Дитина має право бути улюбленою. Навчіть дитину любити себе й інших.

Просто любіть її за те, що вона є!

Дитина має право на життя. Вселяйте в дитину віру, надію, оптимізм!

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ІЗ ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

Не позбавляйте дитину посильної для неї праці.

Ви хочете, щоб ваша дитина допомагала вам удома,  - «не відганяйте» дитину від себе, коли вона вам хоче допомогти, навіть якщо вона вам «заважає».

Ви хочете, щоб ваша дитина була чуйною, добрим товаришем і вірною іншому - створіть умови, коли б вона трудилась разом з іншими й училась допомагати людям.

Ви хочете, щоб ваша дитина була розумною, освіченою, - привчайте її щодня виконувати посильні вимоги в розумовій праці.

Ви хочете, щоб ваша дитина дотримувалась гігієни розумової праці - формуйте навички виконання режиму в навчальному навантаженні, повноцінному відпочинку, фізичній праці, достатньої рухової активності.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ДЛЯ АКТИВНОЇ УЧАСТІ В РОЗВИТКУ ДИТИНИ

Організуйте спільну діяльність із дитиною.

Беріть участь у масових і спортивних заходах разом з дітьми.

Створюйте умови для проведення дозвілля з дитиною та її друзями.

Розповідайте дитині про себе цікаві історії, які з вами відбувались у дитинстві.

Розповідайте дитині про профілактику шкідливих звичок та їх згубний вплив на організм.

Організуйте вільний час дитини.

Цікавтесь її друзями, тим, як вона провела день.

Обговорюйте разом книгу, телевізійну передачу, статтю в газеті.

Відвідуйте разом кінотеатр, театр, музей, парк.

Визначайте умови для розвитку здібностей дитини.

Формуйте поняття про правові обов'язки та відповідальність.

 

Останнє оновлення: Понеділок, 23 березня 2015, 04:24

Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до вас

Рейтинг користувача:  / 0

Шановні громадяни! У зв'язку з загостренням ситуації у Донецькій та Луганській областях, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до вас з проханням бути пильними та завжди пам’ятати основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв.

Підозрілий предметДля того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

- предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

- наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятора тощо);

- наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

- предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Найчастіше вибухові пристрої можна виявити у місцях масового перебування людей. Тому, якщо ви побачили підозрілий предмет на вулиці:

-негайно зателефонуйте до Служби порятунку за номером 101 або у відділення міліції за номером 102;

-попередьте перехожих про можливу небезпеку;

-очікуючи на прибуття рятувальників, огородіть чимось небезпечне місце та відійдіть від знахідки на безпечну відстань (100 м). Для огородження скористайся будь-якими підручними матеріалами: гілками, мотузками, шматками тканини, камінням тощо.

Якщо ви перебуваєте у громадському транспорті та інших місцях скупчення людей вам необхідно бути особливо уважними та дотримуватись таких правил:

-звертайте увагу на залишені сумки, портфелі, згортки чи інші предмети, у яких можуть бути заховані саморобні вибухові пристрої;

-у разі виявлення підозрілого предмета негайно кнопкою виклику водія, переговорним пристроєм чи іншим способом повідомте про знахідку водія чи правоохоронців;

-не відкривайте знайдені пакети чи сумки, не чіпайте їх та повідомте людей довкола про можливу небезпеку.

Категорично забороняється:

- торкатися предмету і пересувати його;

- користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

- заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;

- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Якщо лиха не вдалося оминути і стався вибух, дуже важливо не втратити контроль та не піддаватися паніці:

-спробуйте заспокоїтися та уточнити ситуацію;

-ні в якому разі не користуйтеся відкритим вогнем;

-зі зруйнованого приміщення слід виходити обережно, не торкаючись пошкоджених конструкцій та дротів;

-при задимленні обов’язково захистить органи дихання змоченою хусткою, шматком тканини чи рушником;

-по можливості та наявності необхідних знань і навичок надайте першу домедичну допомогу постраждалим;

-дочекайтеся прибуття представників аварійно-рятувальних служб та у подальшому дійте за їх вказівками;

-якщо вибух стався у громадському транспорті, вам необхідно, насамперед, виконувати всі команди водія чи команди, які оголошуються дистанційно.

Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків, пов’язаних з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки. Знешкодити вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечної зони.

Підозрілий предмет

При виявленні підозрілого предмета, негайно повідомте про це Службу порятунку за номером 101 та правоохоронні органи за номером 102.

Останнє оновлення: Понеділок, 16 лютого 2015, 12:43

Культура поведінки в громадських місцях

Рейтинг користувача:  / 0

Культура поведінки в громадських місцях

rigth cultТут ми розповімо вам про те, як слід поводитися біля дверей практично будь-якого закладу. Відповідно до етикету, не слід довго вмовляти один одного пройти першим. Якщо вас пропускають – проходите. Якщо перед дверима зустрічаються двоє ровесників або людей, приблизно, однакового віку, першим пройти повинен той, хто знаходиться ближче всього до дверей. А так: чоловік повинен пропустити вперед себе даму, молодший – старшого, а підлеглий поступитися дорогою начальнику. Дуже часто бачимо, в якому скрутному становищі знаходяться люди, коли потрібно пройти в двостулкову двері, до того ж балансуючу. Перш за все, проходити потрібно з правого боку.

Якщо ви йдете з дамою, то жінка повинна підійти до дверей і потягнути її на себе, а чоловік потім повинен перехопити і притримувати двері, очікуючи, поки жінка пройде. Якщо двері відкриваються всередину, то першим заходить чоловік і також притримує двері, щоб дама могла безперешкодно увійти до приміщення. Якщо ви водите по будинку або по офісу даму або високопоставленого гостя, потрібно, забігаючи вперед, відкривати всі двері, що зустрічаються їй чи йому на шляху. Крім того, якщо господар будинку – чоловік, він повинен пропускати гостя вперед, а ось жінка повинна входити в приміщення першої – і тільки за нею гості. Однак якщо гість не знає дороги або в кімнаті темно, господар-чоловік повинен завжди входити в приміщення першим, навіть якщо у нього в гостях жінка.

Як поводитися в магазині

Продовжуючи «дверну» тему, відзначимо, що, перш за все, потрібно пропустити людей, що виходять з магазину. Це стосується не тільки магазину, але й будь-якого громадського закладу і диктується простими логічними міркуваннями. Якщо не пропускати виходять, всередині закладу може утворитися людське стовпотворіння, тому візьміть за правило завжди пропускати виходять з магазину, клубу, кафе або будь-якого іншого закладу.

Тепер про інших нормах етикету в магазині. У великі універмаги чи інші великі магазини, можна заходити в повній верхньому одязі, тобто, не скидаючи шапки. Що ж стосується магазинів з індивідуальним обслуговуванням, етикет наказує не тільки знімати головний убір, але і привітатися зі співробітником, який буде вас обслуговувати.
При виборі товару, не забувайте про інших покупцях і не будьте надмірно прискіпливі, щоб не втомити продавця.

Етикет не рекомендує вибирати товар, чіпляючись до різних дрібниць, якщо тільки немає можливості підійти від прилавка, щоб детально розглянути ту чи іншу річ. Також гроші бажано готувати заздалегідь, а решту прискіпливо перераховувати все ж таки «відходячи від каси». А зараз давайте розглянемо інші правила поведінки в громадських місцях. Мова в нас піде про сходи, ескалатори і ліфти.

Як поводитися на сходах

Перш за все, скажемо, що всупереч старим традиціям, чоловік повинен підніматися по сходах першим тільки в тому випадку, якщо сходи темні або занадто круті, щоб, у разі чого, подати руку дамі. В інших випадках, по сходах першою повинна підніматися жінка. А от спускатися повинен першим чоловік. На вузьких сходах потрібно пропустити людину, що йде вам назустріч, ставши до неї боком. Якщо, таким чином, пропускають вас, потрібно подякувати. Якщо ж на сходах зустрічаються чоловік і жінка, то жінка повинна йти по тій стороні сходів, де є поручні. При цьому неважливо,це права чи ліва сторона.

Поведінка в громадських місцях дітей

Будь-якому батькові слід пам’ятати, що пройого дитину судять, в першу чергу, не за неї, а про нього самого. Саме тому потрібно привчати своїх дітей не шуміти, не кричати і не влаштовувати скандалів в громадських місцях, а всі проблеми вирішувати вдома. Також поганим тоном вважається публічно карати дітей – лаяти їх, бити і т.д. Всі бесіди та інші виховні заходи слід відкласти до приходу додому.

Якщо дитина чимось незадоволена, то потрібно її привчати висловлювати своє невдоволення в якійсь іншій формі, а не за допомогою тупання ногами чи криків. Як бачимо, норми поведінки в громадських місцях з дитиною не вимагають від батьків чогось особливого.

Останнє оновлення: П'ятниця, 03 січня 2014, 11:36

Безпечний Інтернет: Батьки, будьте пильні!

Рейтинг користувача:  / 1

Безпечний Інтернет: Батьки, будьте пильні!


child Inter"Інтернет – це така ж реалія нашого життя, як телефон або телевізор. Далеко не всі
українські батьки усвідомлюють, наскільки важливу роль відіграє Інтернет в житті їхніх дітей. Їм варто прийти до розуміння, що вони несуть таку ж відповідальність за поведінку своїх дітей в інтернеті, як і на вулиці або в метро. Інакше вони можуть зіткнутися із цілком реальними результатами віртуального спілкування"
Ірина Колесник, дитячий і сімейний психолог, консультант Психологічного центру особистісного та професійного розвитку ALTERA.

Цікаві цифри (за матеріалами досліджень компанії "Київстар")
78% українських дітей старше 6 років користуються інтернетом;
24% батьків не знають про те, що їхні діти виходять в інтернет через мобільні телефони;
9% батьків не підозрюють, що їхні діти виходять в інтернет через мобільні телефони батьків;
8% батьків не знають, що їхні діти відвідують інтернет-клуби;
27% дітей зізналися, що в інтернеті з ними контактували незнайомці, 30% з них пішли на контакт;
28% висилали фото віртуальним знайомим;
7% ділилися в інтернеті інформацією про сім'ю.

9 лютого 2010 року в Україні пройшов День безпечного Інтернету. Вперше ідея відзначати цю дату була висунута Єврокомісією ще у 2004 році, а функції основного координатора руху були покладені на Insafe – європейську мережу організаційних центрів з пропаганди безпечного, свідомого користування Інтернетом та мобільним зв'язком.

Україна долучилася до цього процесу лише в 2008 році. Тоді була створена Коаліція за безпеку дітей в інтернеті. Був створений сайт Onlandia, на якому можна знайти ретельно розроблені "інструктажі з техніки безпеки" знаходження в інтернет для всіх категорій населення, завантажити спеціальну "дитячу" версію електронної пошти, вільну від вірусів і спаму.

Цього року Коаліція в якості свого пріоритету висуває роботу з батьками. Фішинг, кардинг, грумінг, булінг, мобінг – з урахуванням одного з найнижчих у Європі рівнів проникнення інтернету в Україні ці терміни мало для кого несуть змістовне навантаження. Хоча без з'ясування їхнього змісту і мови не може бути про підключення домашнього комп'ютера до інтернету.

Фíшинг (англ. phishing ['fi
ʃiŋ] від fishing — рибальство) — вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказування або обміну валюти, інтернет-магазинів. Шахраї використовують усілякі виверти, які найчастіше змушують користувачів самостійно розкрити конфіденційні дані – наприклад, посилаючи електронні листи із пропозиціями підтвердити реєстрацію облікового запису, що містять посилання на веб-сайт в Інтернеті, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн відомих ресурсів.

Про випадки фішингу відомих українських компаній:
Сайти шахраїв-«фішерів», що клонують офіційний сайт Portmone.com, почали з'являтися в Мережі із завидною регулярністю.
Жертвами «фішингу» можуть стати клієнти Приватбанку

bullyГрумінг (англ. grooming) – входження в довіру до дитини з метою її схилення до якого-небудь брутального поводження, в тому числі і в сексуальному плані.

Злочинці найчастіше встановлюють контакти з підлітками в чатах або на форумах. Зазвичай вони добре обізнані із захопленнями сучасної молоді і без особливих зусиль підтримують бесіди. Вони знаходять співрозмовників, які чимось засмучені або шукають підтримки, співчувають їм, потім пропонують перейти в більш відокремлене віртуальне місце спілкування. Поступово втягують їх в обговорення інтимних питань. Потім пропонуэться зустрічі в реальному світі.

Кардинг – вид шахрайства, при якому проводиться операція з використанням банківської картки або її реквізитів, не ініційована або не підтверджена її власником.
Більш детально про кардинг можна ознайомитись у статті:
«Кардинг или как воруют деньги с кредиток»

Буллінг (англ. bullying) – залякування, переслідування, знущання, глузування й інші дії – які здатні налякати, принизити й іншим чином негативно впливати на дитину.
Цей вид насильства набув широкого поширення в середовищі підлітків. Вони створюють сайти, присвячені одноліткам, які з тих чи інших причин стають «ізгоями», розміщують компрометуючі їх фотографії, надсилають анонімні образливі та загрозливі повідомлення, розпускають непристойні чутки. Іноді сцени знущання знімаються на фото – або відеокамеру і потім поширюються через Інтернет.
Буллінг – явище глобальне і масове. За словами 1200 дітей, які відповіли на запитання Інтернет-сайту KidsPoll, буллінгу піддавалися 48%, у тому числі 15% – неодноразово, а самі займалися ним 42%, причому 20% – багато разів.
Більш детально про буллинг можна ознайомитись у статті:
«Что такое буллинг и как с ним бороться?»

mobbingМобінг (від англійського mob - натовп) - психологічні утиски, переважно групові, працівника з боку роботодавця або інших працівників, що включають у себе постійні негативні висловлювання, постійну критику на адресу працівника, його соціальну ізоляцію усередині організації, виключення з його службових дій соціальних контактів, поширення про працівника свідомо неправдивої інформації тощо.


Термін ввів в психологію груп доктор Ханц Лейман, який вперше провів дослідження мобінга на робочих місцях у Швеції на початку 1980-х. Мобінг виражається в різних формах, і розвиток Інтернету породило чергову – мобінг в соціальних мережах.

За наслідками мобінг в Інтернеті нічим не відрізняється від реального життя. Особливо чутливі люди переживають цькування дуже важко, аж до суїциду. Особливо це явище небезпечно для дітей, які в силу незрілості психіки близько до серця сприймають знущання однолітків. Уже є приклади дитячих самогубств на цьому грунті.

Інтернет-мобінг навіть більш небезпечний, оскільки, якщо раніше діти, які зазнавали утисків однокласників, могли хоча б вдома уникати цих проблем, то зараз цей тиск дитина відчуває постійно. Збільшується він тим, що Інтернет робить мобінг відкритим для всього світу. Дитина отримує ярлик жертви в очах тих, хто не повинен знати про цькування (в соціології це називається «стигматизацією»).


Поради батькам:

1. Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями і обговорюйте проблеми, що виникають. Якщо Ви зможете стати тією людиною, якому Ваша дитина довіряє, їй не доведеться шукати підтримки у віртуальних друзів.
2. Установіть комп'ютер в місці, доступному всім членам родини. Це значно полегшить контроль за його використанням.
3. Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги, що стосуються користування Інтернетом, а також алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем або сексуальним домаганням.
4. Напишіть ці правила на папері і прикріпіть біля комп'ютера!
5. Попросіть Вашу дитину нікому не повідомляти особисте: ім'я, вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи. Поясніть, що не слід висилати свої фотографії людям, з якими вона познайомилась в Інтернеті.
6. Попросіть Вашу дитину відразу ж розповідати Вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що Ви не будете сердитися, про що б вона не розповідала.
7. Переглядайте інформацію, що міститься в комп'ютері Вашої дитини. Це допоможе Вам контролювати її спілкування в мережі. Але пам'ятайте, що дитина може користуватися Інтернетом не тільки вдома, але і в школі, Інтернет-клубі, у друзів.
8. Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі й тоді, коли вона користується комп'ютером і не вдома, наприклад в Інтернет–кафе чи у друзів.
Останнє оновлення: П'ятниця, 03 січня 2014, 11:33

Дочірні категорії

Hosting Ukraine

  • 220x90 MONMS static

    wodenuk

    logopoippo2
  • pol yprav188x80 pedrpesacom banner dotsOsvitaUA logo
  • LogoTop.uk-UA
by joomlana.net